Хронологічна таблиця життя і творчості Шопена

Хронологічна таблиця життя і творчості Шопена

Фредерік Шопен – це відомий польський музикант, внесок якого в культуру і мистецтво величезний. За своє коротке життя польський композитор зміг створити безліч мелодій. Велику популярність композитору принесли мелодії для таких бальних танців як мазурка, полонез, вальс. Його життя було коротким, але дуже яскравим

22 лютого 1810 року – народження майбутнього композитора в одному з передмість Варшави. Уже в ранні роки хлопчик виявляв великі здібності до музики. Мати навчала його грі на фортепіано і співу.

1817 р. – з цього моменту Фредерік Шопен серйозно захоплюється музикою і починає займатися з одним з відомих польських композиторів.

1818 р. – музика надзвичайно сильно захоплює юного музиканта. Фредерік Шопен створює свою першу мелодію. Одна з газет того часу опублікувала замітку про незвичайний талант хлопчика. Журналісти говорили, що, ймовірно, він був би вже дуже відомий для свого віку, якби народився у Франції або Німеччині, де була розвинена музична культура. Тоді ж відбувся і перший публічний концерт Шопена.

1822 р. – юний музикант навчився віртуозній грі на піаніно, тому Войцех Жівний закінчив заняття з ним, так як не міг навчити його більшого.

1830-1831 рр. – з цього часу Фредерік Шопен більше не живе в Польщі. Він спочатку жив у Відні, а потім переїхав до Парижа, де і буде творити далі. Популярність Шопена зростає з кожним днем. Композитор починає і сам викладати музику.

1837 р. – в цей час Шопен зустрів жінку, відносини композитора з якої стали відомі всім. Це була ексцентрична письменниця Жорж Санд, яка з першого погляду не привернула Шопена. Він, навпаки, примітив її як бридку жінку. Пізніше вони разом побувають на Майорці. Відносини їх були складними, що погіршувало здоров’я композитора, який завжди був крихкий і недавно став страждати нападами астми. Вірогідніше, Фредерік Шопен страждав на туберкульоз.

1840-1843 рр. – роки концертів композитора. До цього моменту він уже був автором безлічі мазурок, вальсів. Популярність його була величезна.

1847 р. – незадовго до цього улюблена жінка присвятила Шопену повість «Чортове болото», але пара все одно розлучилася. Це шалено поранило Фредеріка, хвороба якого посилилася.

17 жовтня 1849 року – Шопен гине в Парижі, давши до цього концерт. Композитор заповідав, щоб його серце було перевезено до Варшави, як і було зроблено пізніше.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*