Хронологічна таблиця життя і творчості Шукшина

Хронологічна таблиця життя і творчості Шукшина

Хронологічна таблиця життя і творчості Шукшина розповість про біографію і творчість відомого письменника, актора, режисера і сценариста.

Матеріал коротко згадує про головні події з життя Василя Макаровича, знайомить з дитинством, роками навчання, військовою службою. Тут же можна дізнатися про його роботу вчителем і вступ до ВДІКу.

У таблиці згадані перші кінопроби Шукшина як актора, а також в якості письменника. Підбірка вкаже роботи, які принесли режисерові світову славу, назве збірки оповідань письменника, дати їх виходу в світ.

Фільм Шукшина «Калина червона» був нагороджений першою премією. Актор активно знімається і вмирає на зйомках відомого фільму «Вони билися за Батьківщину».

Основні дати життя і творчості Шукшина Василя Макаровича допоможуть закріпити знання про письменника, підготувати інформацію до уроку.

1929 – Василь Макарович Шукшин з’явився на світло в Алтайському краї. Василя і його молодшу сестру виховувала мати.

1936-1943 – навчання в середній школі.

1943-1945 – Василь вчиться в Автомобільному технікумі в місті Бійськ.

1945 – не закінчивши навчання в технікумі, Шукшин починає працювати в радгоспі.

1946-1949 – Василь їде з рідного села, освоює кілька робочих професій і трудиться в Калузі, а потім у Володимирі.

1949 – Шукшин проходить службу в армії. Проходячи військову службу у флоті, Шукшин починає писати свої перші оповідання. Він знайомить з ними своїх товаришів.

1953 – у Шукшина діагностували виразку шлунку, майбутній письменник повертається в рідне село.

1953-1954 – здавши іспити за курс середньої школи, Василь починає викладати у вечірній школі, а потім короткий час працює директором цієї школи.

1954-1960 – навчання в Москві, в Інституті кінематографії. Шукшин вибирає режисерський факультет. Він навчається на курсі відомого режисера Михайла Ромму. Ромм високо оцінив розповіді Шукшина і порадив розіслати їх по різних журналах.

1956 – перша епізодична роль в кіно ( «Тихий Дон», режисер Сергій Герасимов).

1958 – публікація творів Шукшина в популярному журналі «Смена». Василь отримав першу у своєму житті велику роль в кіно. ( «Два Федора», режисер Хуцієв).

1963-1964 – за мотивами власних оповідань Шукшин пише сценарій для фільму «Живе такий хлопець». Він сам знімає цю ліричну комедію в якості режисера. Фільм сподобався і глядачам, і критикам, був відзначенний багатьма нагородами.

1965 – написання роману-епопеї «Любавини». Василя Макаровича приймають до Спілки письменників СРСР.

1966 – Шукшин приступає до роботи над сценарієм фільму, присвяченого повстанню Степана Разіна. Картина не отримала підтримки з боку Держкіно, і Шукшин переробив сценарій в масштабний роман «Я прийшов дати вам волю».

1967-1968 – народження дочок Марії та Ольги в шлюбі з актрисою Лідією Федосеевой.

1968-1969 – створення фільму «Дивні люди».

1971 – здобуття Державної премії за роль у фільмі «У озера».

1973 – зйомки фільму «Калина Червона» за власним сценарієм. За роль в цьому фільмі Шукшин був названий кращим актором.

2 жовтня 1974 – Василь Шукшин помер. Це сталося під час зйомок у фільмі «Вони билися за Батьківщину». Причиною смерті став інфаркт міокарда. Актор та режисер похований в Москві на Новодівичому кладовищі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*