Причини революції 1917 року (таблиця)

Причини лютневої і жовтневої революції 1917 року в одній таблиці

Причини лютневої буржуазно-демократичної революції 1917 року Причини жовтневої революції 1917 року
Втома народу від війни. Військові поразки в першій світовій війні, величезні втрати внаслідок бездарного вищого військового керівництва. Відсутність нормального забезпечення зброєю і продовольством. Втома від війни – тимчасове уряд не збирався виводити Росію з війни. Основною метою було довести війну до переможного кінця.
Економічна криза. Невирішене аграрне питання, зростання цін, спекуляція. Селянство страждало від злиднів і малоземелля. Різке скорочення імпорту змусило російських промисловців почати виробництво вітчизняних машин. Залежність російської економіки від зарубіжних країн погіршувалася структурою зовнішньої торгівлі: експорт складався майже виключно з сільськогосподарських продуктів та сировини, а імпорт з готових промислових виробів. Промисловість і сільське господарство країни опинилися на межі повного розвалу. Невирішеність аграрного питання і зубожіння селян.
Відсутність робочого законодавства загострювало відношення між робітниками і власниками підприємств. Високий ступінь експлуатації робітників. Відтягування соціально-економічних реформ. Катастрофічна фінансова криза.
Криза самодержавства. Не можливість уряду управляти країною старими методами. Катастрофічне падіння популярності тимчасового уряду.
Русифікаторська політика уряду, породжувала у національних меншин прагнення до незалежності. Національне питання: Російський царизм переслідував багато народів Європи та Азії.
Распутінщіна. Підтримка Миколою II фігури Г. Распутіна, який мав великий вплив на царську сім’ю.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*