Таблиця: природні зони Південної Америки

природні зони Південної Америки

Таблиця з географії для учнів 7 класу «Природні зони Південної Америки». Характеристики: географічне розташування, грунт, тваринний і рослинний світ

Назва Географічне розташування Грунт Флора Фауна
Вологі екваторіальні ліси (Сельва) Амазонська низовина (Бразилія, Перу, Сурінам, Венесуела, Гайана, Еквадор, Болівія, Колумбія) Ферралітние (вологі) Очерет, сейба, фікус, ліани, епіфіти, орхідеї, динне дерево, какао, гевея, багато кактусів (особливо видів роду ріпсаліс), гідрофільні пальмами, дурепою, деревовидні папороті. Гігантський броненосець, мурахоїд великий, схожі на маленьких свиней пекарі, носухи, чагарникова собака, свинки. Капибара (найбільший на Землі гризун) і тапір. Карликовий мурахоїд і тамандуа, опосум, цепкохвостий дикобраз, кинкажу, трипалі лінивці і цепкохвостиє мавпи (ревуни, капуцини, уакарі, паукообразная і ін.); вельми багато невеликі ігрунковиє мавпочки. Хижих ссавців сельви представляють котячі – ягуар, пума, оцелот.
Птахи: тукани (ендемік), гоацин, гокко, гриф урубу, папуга ара, папуга амазон і інші папуги, колібрі (серед них найменші птиці Землі) представлені тут більш ніж 300 видами. Крім птахів тут літає багато кажанів.
Багато плазунів: удави, в тому числі анаконда, бушмейстер, аспіди, ігуани, сцинки, ядозуби, каймани.
Багато комах: фауна метеликів в числі найбагатших; серед 100 тис. видів жуків – світиться кукухо і вусань-титан, що досягають довжини 15 см. Мурахи-листорізи Acromyrmex і Atta нерозривно пов’язані з деревами. Павуки-птахоїди – найбільші павукоподібні.
Савани і рідколісся (Льянос) Льянос-Оріноко – по лівобережжі річки Оріноко, між Андами, Гвианским плоскогір’ям і річкою Гуавьяре.
Льянос-Мохос – на південному заході Амазонії, між підніжжям Анд і річками Бені і Мамору (Болівія).
Фералітні (сухі) і родючі на південному сході Бразильського нагір’я Густий злаковий покрив, що іноді досягає росту людини. Між злаками ростуть складноцвіті, бобові, губоцвіті і ін.
Пальми, мімози, акації.
Капібар, пекарі, броненосці, мурахоїди, агуті, з напівводних: каймани, анаконда і електричні вугри. У менш освоєних частинах рівнини Оріноко зустрічаються ягуар, пума, тапір, олень-МАЗам. З птахів звичайні чаплі, фламінго, тинаму, андские качки.
Субтропічні степи (Пампа) У районі гирла Ріо Плата. На заході пампа обмежена Андами, на сході Атлантичним океаном. (Аргентина, Уругвай і Бразилія) Родючі червонувато-чорні, родючі сіро-коричневі Являє собою трав’янисту злакову рослинність (ковили, бороданя, костриці), вічнозелені чагарники.
Рослинність пампи піддалася найбільш сильному винищення і в даний час майже повністю заміщена посівами пшениці та інших культурних рослин.
Олень пампасний, пампасская кішка, страус нанду, нутрія, віскаша, броненосці.
Напівпустелі і пустелі (Патагонія) Розташована в Аргентині і Чилі, включає гори Анди на заході і півдні, а також плато і низькі рівнини на сході. Сіро-коричневі і сіро-бурі Рослинність мізерна: злаки, кактуси, колючі чагарники. Пуми, гуанако, нанду, кондори, фламінго.
Ліси помірного поясу (Гемігілей) Передгір’я Анд Лісові буроземи і підзолисті. Південний бук, магнолієві, бамбук, папороті, чилійські кипариси. Очковий ведмідь, шиншила, лами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*