Таблиця: Будова і функції органоїдів клітини

Будова і функції органоїдів клітини

Назва
органоида
Особливості будови Функції
Плазматична мембрана Подвійний шар молекул – ліпідів з включенням білкових молекул, напівпроникності. Захист клітини, зв’язок між клітинами, виборча проникність речовин всередину клітини і виведення синтезованих речовин.
Цитоплазма В’язке внутрішньо вміст, що складається з прозорої гіалоплазми і найтонших микротрубочек. Утворює внутрішнє середовище для протікання біохімічних реакцій, об’єднує всі органели і забезпечує їх взаємодію.
Ядро Складається з ядерної мембрани і нуклеоплазми, що містить хроматин представлений молекулами ДНК. Перед поділом клітини в ядрі видно хромосоми (молекули ДНК одягнені білковим чохлом). У молекулах ДНК зашифрована спадкова програма розвитку кожної клітини і всього організму, ядро контролює життєдіяльність клітки і її розподіл.
Ендоплазматична мережа (ЕРС) Система канальців, які пронизують всю клітку. Буває гладкою і гранулярной. Транспорт речовин, синтез білків (гранулярна), вуглеводів і ліпідів (гладка).
Комплекс Гольджі Система трубочок, пухирців, систем, пов’язаних з ЕРС Накопичення і транспортування речовин, синтез складних вуглеводів, упаковка синтезованих речовин в мембранні пухирці.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*