Типи економічних систем – таблиця

Типи економічних систем

Типи економічних систем (характеристики і порівняння)

Порівняння Основні типи економічних систем
Традиційна Централізована Ринкова
Що виробляти? Продукти сільського господарства, мисливства, рибальства. Виробляється мало продуктів і послуг. Що виробляти визначається звичаями і традиціями, які змінюються повільно. Визначається групами професіоналів: інженерів, економістів, фахівців з комп’ютерів, представниками промисловості – «плановиками». Визначають самі споживачі. Виробники роблять те, що хочуть споживачі, тобто те, що може бути куплено.
Як виробляти? Виробляють так і тим, як і чим виробляли предки. Визначається планом. Визначають самі виробники.
Хто одержувач товарів і послуг? Більшість людей існують на межі виживання. Додатковий продукт дістається вождям або власникам землі, що залишилася його частина розподіляється відповідно до звичаїв. «Плановики» направляються політичними лідерами, визначають, хто і скільки буде отримувати товарів і послуг. Споживачі отримують стільки, скільки хочуть, виробники – прибуток.
Визначення Спосіб організації економічного життя, що базується на відсталій технології, ручній праці, багатоукладності економіки. Спосіб організації економічного життя, при якому капітал і земля практично всі економічні ресурси знаходяться у власності держави. Спосіб організації економічного життя, при якому капітал і земля практично всі економічні ресурси знаходяться в приватній власності окремих осіб.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*