Великі географічні відкриття нового часу (Таблиця)

Таблиця з історії «Великі географічні відкриття Нового часу» (15 – 16 – 17 – 18 століть) – материк, дата, першовідкривач, коротко про відкриття

Материк Дата відкриття Першовідкривач (країна) Відкриття
Африка 1488 Бартоломеу Діаш

(Португалія)

У пошуках морського маршруту в Індію він першим з європейців обігнув Африку з півдня, відкрив мис Доброї Надії і вийшов в Індійський океан. Досяг одного з південних мисів Африки, який був названий мисом Бур.
Америка 1492 Христофор Колумб

(Іспанія)

Колумб першим з достовірно відомих мандрівників перетнув Атлантичний океан в субтропічній і тропічній смузі північної півкулі і першим з європейців ходив у Карибському морі і в Саргасовому морі. Він відкрив і започаткував дослідження Південної і Центральної Америки, включаючи їх континентальні частини і прилеглі архіпелаги – Великі Антильські (Куба, Гаїті, Ямайка і Пуерто-Ріко), Малі Антильські (від Домініки до Віргінських островів, а також Тринідад) і Багамські острови.
Індія 1497 Васко да Гама

(Португалія)

Командував експедицією, яка перша в історії пройшла морським шляхом з Європи в Індію.
Америка 1497 Джон Кабот

(Англія)

Відкриття і дослідження узбережжя Північної Америки.
Навколосвітня подорож 20 вересня 1519 – 6 вересня 1522 Фернан Магеллан

(Іспанія)

Перше кругосвітнє плавання – іспанська морська експедиція під керівництвом Фернана Магеллана.
Австралія 1643 Абел Янсзон Тасман

(Нідерланди)

Відкриття Австралії і Нової Зеландії
Австралія 1768—1771 Джеймс Кук Експедиція довела, що Нова Зеландія – це два самостійних острови, розділені вузькою протокою (протокою Кука), а не частина невідомого материка, як було прийнято вважати раніше. Вдалося нанести на карту кілька сотень миль східного узбережжя Австралії, до того часу абсолютно не дослідженого. Було відкрито протоку між Австралією і Новою Гвінеєю.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*